19 Ekim 2021
Bembeyaz Çamaşırlar İstiyorsanız Bu 6 Maddeyi Kullanın

Bembeyaz Çamaşırlar İstiyorsanız Bu 6 Maddeyi Kullanın

Bembeyaz çamaşırlar elde etmek için ağır kimyasal ve zararlı beyazlatıcılar kullanmanıza gerek yok. Mutfağınıza bir bakın...

Toz Şeker: Perde ve tüllerinizin ilk günkü beyazlıklarına kavuşmasını istiyorsanız, yıkama suyunun içine veya deterjan gözüne iki yemek kaşığı toz şeker ekleyin. Beyazlıklarına hayret edeceksiniz…

Karbonat: Deterjan gözüne 2 çorba kaşığı karbonat koyun ve normal yıkama ayarlarında çalıştırın. İsterseniz karbonatı yıkama esnasında da atabilirsiniz. Perdenizin normal yıkadığınız dan daha farklı bir şekilde temizlediğini görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Evde karbonatınız yoksa üzülmeyin, karbonat yerine kabartma tozu’da kullanabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Deterjanı: Bilmeyenleriniz buna hiç anlam veremeyebilirler, fakat bulaşık makinesi detarjanının perdelerde verdiği etkiyi görenler ve bu yöntem ile perdelerini beyazlatanlar oldukça fazla!Fakat şu detayı da geçmek istemiyorum ki bulaşık makinesi detarjanı kullananlardan bazıları, bulaşık makinesi detarjanının kireçleri çözme özelliğinden dolayı bu yöntemi kullandıklarında, çamaşır makinelerinde ki kirecin sökülmesi nedeniyle kirecin perdelerine yapıştığını belirtmişlerdi. Bu detayı atlamayalım ki dogru bilgiler ile yolumuza devam edelim.Tableti doğrudançamaşırların arasına koyarak yıkamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Şeker: 2,3 adet küp şekeri yine çamaşırlarınızın arasına katarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Sirke: Sirkenin temizlik anlamında birçok yerde kullanıldığını bilmeyeniniz yoktur. Fakat perdelerde kullanmak hiç aklınıza gelmemişti değil mi? Bir miktar Sirkeyi detarjan gözüne koyun ve sonucu gözlerinizle görün.

Soda: Sodayı kullanma yöntemi biraz uğraştırıcı olsa da sonuç mükemmel oluyor. Perdeyi koyabileceğiniz tarzda bir kabınızın olması gerekiyor, daha sonra üstünü geçeçek kadar su koyuyor ve sodayı üstüne boşaltıyorsunuz. 1 gün boyunca beklettikten sonra perdenizi normal olarak yıkıyorsunuz ve sonuç mükemmel!

Bir hanım, soda yöntemini denediğinde; Perdemi yeni yıkamıştım, makineden alır almaz geniş bir kovanın içersine tekrar attım su ve sodayı ekleyip 1 gün beklettim. Sonuca ulaştığımda gözlerime inanamadım demişti. Daha yeni yıkadığı perdesinin geride bıraktığı kirli suyu görünce gözlerine inanamıştı. Bu nedenle bu yöntemi de denemenizi tavsiye ederim.

 

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.