19 Ekim 2021
Hayatınızı Kolaylaştıracak ve Bayılacağınız 15 Küçük Sır 

Hayatınızı Kolaylaştıracak ve Bayılacağınız 15 Küçük Sır 

Bir çok insanın tecrübesiyle kanıtlanan  ve bize emek ve zaman ve para tasarrufu yaptıran bu harika püf noktalarına bakmadan geçmeyin!

Ev hileleri hayatımızı kolaylaştırmak için icat edilmiştir. İşte 15 mükemmel ev hilesi...

 1. Koku alma tebeşiri

Giysi dolaplarınıza küçük bir tebeşir çantası asın ve kıyafetleriniz hoş olmayan bir her türlü kokudan kurtulsun… Tebeşir, nemi ve kokuları mükemmel şekilde emer.

tebesir

 1. Normal gıda poşetlerinizi vakumlu hale getirin

Gıda ürünleri, sadece vakumlu poşetlerde ​​buzdolabında olduğundan daha uzun süre taze kalır. Eğer bir vakumlama tabancanız yoksa malzemenizi bir poşete koyun ve bir su kabına koyun. Sıvıdan gelen basınç, havayı çantanın dışına iter ve yalnızca kapatmanız veya bağlamanız gerekir.

vakum

 1. Muntazam çiçek aranjmanları yapmak

Çiçekler düz durursa ve her hangi bir şekilde parçalanmazsa buketleriniz daha cazip görünür. Çiçeklerin yumuşak saplarını pipetlere koyun.

pigpet

 1. Kurutmayı hızlandıran havlu

Elbiselerinizi daha çabuk kurutmak için, tambura içindeki ıslak çamaşırların arasına arasına kuru bir havlu koyun ve daha sonra sıkma modunu açın.

havlu

 1. Su sızdırmayan buz torbası

Bir süngeri su ile ıslatın, kapalı torbaya koyun ve sonra dondurucuya koyun. Eridiğinde damlamayacak, dayanıklı bir buz paketine sahip olursunuz.

sünger

 1. Toprak için kahve telveleri

Kahve telvelerinden mükemmel gübre olduğunu biliyor muydunuz? İçtiğiniz kahvelerin telvelerini çiçek saksılarının dibine dökün;  parazitleri unutabilirsiniz.

kahve

 1. Lekelerde makyaj temizleyici

Makyaj temizleyicisi losyonu makyajı lekelerini sadece yüzünüzden değil aynı zamanda kıyafetlerinizden de çıkarabilir: Fondöten, ruj ve maskara lekelerini gidermenize yardımcı olabilir. Saçınızı evde boyuyorsanız, bu ürün boyayı da derinizden çıkarabilir.

leke çıkaran

 1. Plaj tatili için lastikli bir çarşaf

Lastikle  bir çarşafınızı plajda  çantalarınız veya diğer ağırlık veren uygun maddeler ile sabitleyin; kum girmeden rahatça güneşleneceğiniz rahat bir bölgeye sahip olursunuz.

lastikli çarşaf

 1. Fırçaları yıkamak için saç kremi

 Suya bir miktar saç kremi koyun. Her türlü saç ve makyaj fırçanızı içinde bir süre bekletin. Ve kurutun Fırça daha yumuşak hale gelecektir.

fırça yıkamak

 1. Şişe yağmurlama sistemi

Bahçeniz için harika bir yağmurlama sistemi.. Sadece bir pet şişe ve hortuma ihtiyacınız var…

yağmurlama sistemi

 1. Kesikler için dudak balsamı

Kaza ile kesilen yerlerinize ince bir tabaka dudak balsamı uygulayın. Kanamayı durduracak ve yaranın çabucak kapanmasını sağlayacaktır.

 1. Ayak bakımı için depilasyon kremi

Depilasyon kremi kaba topuklu cildi yumuşatmak için mükemmeldir. Aynı zamanda manikür esnasında faydalı olacaktır, el ve ayaktaki ölü derileri yumuşatır...

depilasyon kremi

 1. Kokuları emmek için kağıt

Plastik gıda kapları gözeneklidir, bu nedenle yıkandıktan sonra bile kokuları korurlar. Kokuları gidermek için içinde buruşuk bir gazete sayfası tutun. Kullanmadan önce kabını tekrar yıkayın.

koku kağıt

 1. Ev yapımı ev sineması

Akıllı telefonunuzda film izlerken elleriniz ağrıyor mu?  Bir karton kutuyu şekilde gördüğünüz gibi iki raptiye ve iki lastik yardımıyla kafanızın gireceği şekilde hazırlayabilirsiniz. 

ev sineması

 1. İhtiyacınız olan anahtarı kolayca bulun

Birçok anahtar yığını içinde sizin için en önemli olanı kolayca seçmek istiyorsanız, ikinci bir delik açtırın. Diğer anahtarlar arasında öne çıkacaktır…

anahtar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.