19 Ekim 2021
Kazakları Zarar Vermeden Yıkamanın Yolları

Kazakları Zarar Vermeden Yıkamanın Yolları

Kalınlıkları ile her zaman sıcacık tutan kazaklar da favori kışlık parçalar arasında yerini aldı...

Sonbaharın gelmesi ve havaların soğumasıyla kışlıklarımızı çıkarmaya başladık. Kalınlıkları ile her zaman sıcacık tutan kazaklar da favori kışlık parçalar arasında yerini aldı. Ancak hem kazakların çekmemesi hem de yününün bozulmaması için yıkarken dikkat etmeliyiz.

Evde kendimizin kazakları zarar vermeden temizleyebilmemiz için birkaç yöntem:

Kullanılan Materyalleri Bilin

Kazağınızı yıkamadan önce içinde olan materyalleri mutlaka kontrol edin. Kazağın içindeki etikette yazan materyallere göre makinanızda ayarlamanızı yapın.

Ilık Su Kullanın

Kazaklarınızı yıkarken ılık su kullanmaya çalışın. Çünkü çok yüksek sıcaklık kazaklarınızın çekip küçülmesine neden olur. Bu hatayı yapmamanızı öneririz.

Yumuşak Yapılı Şampuan Kullanın

Her zaman kullandığımız çamaşır sabunları kazakların içeriğindeki materyallere zarar verebilir. Bunun için hafif yapılı şampuan kullanırsanız kazağın içindeki materyalleri de zarar vermeyi ortadan kaldırırsınız. Ayrıca kazaklarınız yıkanmış saçlarınız gibi yumuşak ve güzel kokulu olur.

Çitilemeyin

Kazaklarınızı küçük hareketler ile 30 dakikada boyunca ıslatın. Kazağı çok fazla ıslatıp, çitilemek ipliklerine zarar verebilir ve küçülmesine neden olabilir.

Asarak Kurutmayın

Kazaklarınızı yıkadıktan sonra asarak kurutmayın. Çünkü bu kazaklarınızın şekline zarar verebilir. Kazaklarınızın suyunu çekmesi için bir bezin üzerine koyabilir ve düz bir zemine koyup kurumasunuı bekleyebilirsiniz. ve sonrasında ütüleyebilirsiniz. Bunu saçınızı yıkadıktan sonra ıslaklıklarını almak için havluyla kurulamak gibi düşünebilirsiniz.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.